TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Zonguldak İl Temsilciliğimizce Zonguldak Valisi Ali Kaban ziyaret edildi.

6 Nisan 2017 Perşembe günü gerçekleştirilen ziyarete, EMO Zonguldak İl Temsilcisi Bülent Özgümüş ve  İl Temsilci Yardımcısı Nuri Özel katıldı.

Zonguldak İl Temsilcisi Bülent Özgümüş, Elektrik Mühendisleri Odasının üyelere, öğrencilere ve topluma yönelik gerçekleştirilen faaliyetleri ile planlanmakta olan 4. ATEX Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik Sempozyumu ve diğer çalışmalar hakkında bilgi verdi. İlki 2011 yılında Ankara TMMOB İMO Konferans Salonunda, ikincisi 2013 yılında TSE Gebze Kampüsü ve üçüncüsü 2015 yılında Kocaeli Üniversitesinde gerçekleştirilen ATEX Sempozyumunun dördüncüsünün Zonguldak‘ta gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtildi.

Zonguldak Valisi Ali Kaban 4.ATEX Sempozyumun Zonguldak‘ta düzenlenmesi kapsamında Valilik olarak tam destek sağlayacaklarını, patlayıcı ortamların tehlikelerinden toplumun tüm kesimlerinin haberdar olması ve iş güvenliği kültürünün geliştirilmesi için ATEX konusunda bilinçlendirici yarışma düzenlenmesini ve şehrimizde ATEX imalatı yapan Türkiye Taşkömürü Kurumu Maden Makineleri Fabrika İşletme Müdürlüğü tesislerine ilgili ziyaretçiler yanında öğrenciler için de ziyaret programları düzenlenmesini önerdi.  Vali Kaban sempozyum nedeniyle verilebilecek Valilik desteği için, geliştirilecek proje-etkinlikler ile takvimin netleşmesi ile tekrar görüşme isteğini belirterek 4.ATEX Sempozyumu‘nda başarı dileklerini ifade etti.